Ľudské hyeny

Autor: Zuzana Tirpáková | 8.1.2016 o 17:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  41x

V živote stretneme rôzne druhý ľudí. Ľudia, ktorí nás ťahajú vpred. Ľudí, ktorí nás motivujú a vytvárajú nám lepší živote. Rovnako však môžeme spoznať aj ľudí, ktorí sú presným opakom tohto ideálneho stavu.

Ľudia sú rôzni. Ťažko ich zaradiť do skupín. Poznáme ľudí ktorí sú skôr introverti alebo skôr extroverti. Tak ako poznáme skupinu ľudí, ktorí sú milí, priateľskí a dokážu pomôcť, poznáme aj ich presný opak. Ide o ľudí, ktorí sú protivní, arogantní a egoistický.

Určite to všetci poznáte. Nové začiatky. Nová práca, ktorá bude určite lepšia ako tá predošlá. Noví ľudia, ktorí vás nepoznajú a určite to budú tí milí, dobrí, priateľskí a kolegiálni ľudia. Jednoducho niečo nové, čo bude určite lepšie ako to "staré" už dávno poznané...

Po zistení rozdieľnych výhľadov v mojich očiach a očiach mojej šéfky a po sľube nepredĺženia zmluvy z jej strany (lebo je tá "super" doba, kedy zamestnávateľ najradšej dáva pracovnú zmluvu na dobu určitú počas najdlhšieho obdobia ako to zákom umožňuje) som sa rozhodla zmeniť svoje pôsobisko. Hľadať niečo nové, kde bude minimálne rovnako dobre ako v pôvonej práci. Niečo nové, kde ma bude práca baviť minimálne rovnako, ako ma bavila v predošlej práci. Niečo, kde sa môžem niekam posunúť a naučiť nové veci.

Po mesiacoch hľadania a množstve poslaných životopisov cez internet (lebo v dnešnej dobe je to bez kontaktov a známostí ťažké) sa mi ozvala známa. Hľadá človeka presne ako ja, ak ponuku príjmem. Ochotná ustúpiť pri všetkých mojich požiadavkách. Sľubujúca modré z neba (lebo však vlastne prečo nie, keď ona niečo potrebuje). Sľubovala neodolateľné pracovné podmienky a benefity. Síce nemajú dni voľna naviac, nemajú stravné platené nad limit zákona, ale však čo - malá spoločnosť, nemôžeme očakávať zázraky. Sľubovala však flexibilnú pracovnú dobu. V presne tom zmysle ako si to predstavujem ja. Vždy, keď potrebujem niekam ísť niečo vybaviť, môžem. Sľubovala homeoffice vždy, keď budem potrebovať alebo vlastne len chcieť. A čo je najpodstatnejšie sľubovala úžasný priam dokonalý kolektív, v ktorom sú síce iba ženy, ale všetky mladé - približne v mojom veku. Podľa jej slov si všetci rozumejú, sú priateľskí a neskutočne kolegiálni. 

Vravím si, nové začiatky, to bude super. Práca 10 minút peši od domu so super podmienkami a za rovnaký plat ako predtým. Ponuka na nezaplatenie. Tak ma nakoniec presvedčila.

Tak je to tu. Deň D, kedy sa všetko zmení - deň nového začiatku a zároveň nástupu do "práce snov".

Moderné priestory v jednom z business centier Bratislavy. V kancelárii sedím ja a ďalšie 3 kolegyne. So všetkými sa zoznámim. Prvá otázka z ich strany je smerovaná tam, odkiaľ som. Po mojej odpovedi "Z Bratislavy" to začína. Už behom prvého týždňa začínam chápať, že ja som tu (v spoločnosti sídliacej v mojom rodnom meste, ba dokonca blízko môjho domova) ten neželaný hosť. Už behom prvého týždňa si vypočujem, že my Blaváci si nezaslúžime slušné zaobchádzanie, lebo sme všetci iba arogantní. Vravím si, ok, vyhlásená vojna?

Po mesiaci sa táto nevraživosť ešte viac začína stupňovať. Nikdy by som nepovedala, že v mojom rodnom meste môžem byť niekedy v živote nenávidená za to, odkiaľ som. Nikdy by som nepovedala, že sa niekto vôbec dokáže správať tak panovačne, povýšenecky a namyslene. Patrím medzi ľudí, ktorí práve tieto vlastnosti z duše nenávidia. Takže som si povedala, že sa cez to dokážem preniesť a budem ich ignorovať.

Tak chodím každý deň do práce, ktorá ma vlastne vôbec nebaví a každý deň ma tam čakajú kolegyne, ktoré ma nenávidia a dávajú mi to pocítiť každý deň. Dôvodom je to, že som sa nechala nachytať na mazanie medu okolo huby a na to, že "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú". Rovnakú chybu už v budúcnosti určite nespravím.

Celý môj príbeh má však pre mňa samozrejme aj veľké pozitíva a poučenia. Zistila som, čo chcem v budúcnosti robiť a čo určite robiť už nikdy viac nechcem. Uvedomila som si, že ľudia vedia byť naozaj zlí a netreba im všetko veriť.

Napriek všetkému to beriem za veľký posun v mojom živote a za veľký priestor pre sebarealizáciu a sebarozvoj pre dosiahnutie budúcnosti, akú si ju predstavujem. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.


Už ste čítali?